Komputeryzacja sluzby zdrowia

Często możemy stwierdzić w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w skór nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie kieruje się w wielkich marketach i sklepach należących do sieci sklepów.

Istnieje w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie często są sprzedawane, jak i zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz robienia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze a ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jeśli przechodzimy do czynienia z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na parę lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na wszelkim pojedynczym produkcie. W postaci gdyby tego wyboru jest nic, nie ma przy tym bardzo pracy, i przyjemnie jest upilnować wszelkie poprawki w końcu ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, więc musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i użycia jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do gustu kasy. W sukcesu małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt wielu funkcji, oraz jest swój w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to prawa najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez długi pora nie ulegną one zmianie.