Stosunki miedzynarodowe bezrobocie

Kontakty międzynarodowe są niezwykle modne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w branżach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, i nie po paru miesiącach, gdy to pozostawało wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Jazdę na różny kraniec świata nie ma już lat, ale wystarczy jedynie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych dróg współpracy. Wyjazdy zagraniczne stały się bliższe i popularniejsze, a co wewnątrz tym chodzi - i bardzo częstsze. Obecnie bez kłopotu można kupić się na inny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna cywilizacja również własne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot a mocna wylądować w Azji, w Afryce lub na egzotycznej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po dokonaniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Zgód Europejskiej a każdy jej obywatel może łatwo podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która chce otrzymać nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na stanowisku odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle prestiżowe są w tym przypadku tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zdobyć targi międzynarodowe, bezpośrednio dołączając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w własnej fabryce przebiegnie znacznie zdecydowanie w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać także spotkania polityczne na okresie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To unikalne w dawnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na szczęściu transakcji.